Google Haberlere Kayıt

Siteyi Google haberlere kayıt etme konusu oldukça merak edilen bir konu site sahipleri açısından. Google news yani google haberler bölümü arama sonuçlarında yer aldığı için güncel içerikli makale ve bilgi içeren sitelerdeki bu yenilikler google tarafından çok daha çabuk algılanarak arama sonuçlarında önlerde sıralanır. Burada amaç sık güncellenen sitelerdeki en yeni haberleri kullanıcılara ulaştırmaktır.

 

Siteyi google haberlerinde yayınlatmak için öncelikle https://support.google.com/news/publisher/answer/40787?hl=tr sayfasını ve kalite politikalarını ve yönergeleri uygulamalısınız. Bu kuralları sağladığınıza emin olduktan sonra yapılacak iş son derece kolay.

 

Haberlere eklemek istediğiniz siteniz mutlaka webmaster araçları sayfasında doğrulanmış olmalıdır. Bu da yapıldıktan sonra https://partnerdash.google.com/partnerdash/ sayfasından news (haberler) seçilerek, site içeriği hakkında bilgiler yazılmalı, site sahibi, eposta adresi, sitenin haber içeriğine ait kategori seçilmeli ve site google tarafından incelemeye gönderilmelidir.

 

Google haberlerin tüm siteleri kabul etmediğini, bu hizmetten yararlanabilmek için kalite kuralları ve kabul şartlarını sağlama zorunluluğunuz olduğunu da belirtelim. ilginç bir içeriğe sahip makaleler yayınlıyorsanız, güncel ve okunabilir, özgün bir içeriğiniz varsa, site sahibinin kim olduğu, yetkinliği gibi künye bölümü ve hukuki sorumluluk beyanları ve sorumsuzluk beyanına ilişkin çekinceler mevcutsa kabul etme olasılığı yükselmektedir. Kısacası muhatabı olmayan, anonim sitelerin haberlere kabulü neredeyse imkansızdır.

Bir cevap yazın