Google Toolbar 7.5

Google, araç çubuğu denilen ve tarayıcınız Internet Explorer (IE) ise bir çok işlemi kolayca yapabileceğiniz tarayıcı eklentisini uzun süredir geliştiriyor. Bu konudaki  Google Toolbar 6 yazımızdaki bilgilere ek olarak çok daha seçenekle karşımıza gelen Google toolbar 7.5 sürümünü kısaca incelemekte yarar var.

Öncelikle webmaster iseniz, sık kullanılan; Sitenizin pagerank durumu, backlinkleriniz, sayfa önbelleği (cache) ve herhangi bir sitedeyken site içi google arama (inurl) yapabilmeniz gibi çok kullanışlı ve yararlı bir araç olduğunu peşinen kabul etmelisiniz.

Google Toolbar ile çalışırken o kadar fazla düğme seçeneği bulacaksınız ki şaşıracaksınız. Örneğin şu anda Türkiye’de en popüler olan düğmeler şunlar:

  1. Google Translate (google tercüme düğmesi) –Ekle
  2. Facebook –Ekle
  3. Youtube search and play –Ekle
  4. Hava Durumu –Ekle
  5. Televizyon –Ekle

Tabi araç çubukları bununla sınırlı değil. Araç çubuğu galeri sayfasındaki kategorileri aşağıya linkleri ile ekliyorum. Siz bunlar arasında gezinerek, toolbarınıza koymak istediğiniz düğmeleri (gadget) kolayca seçip, ekleyebilirsiniz.

Kategoriler: Popüler – Haberler – Araçlar – İletişim – Eğlence ve Oyunlar – Finans – Spor – Yaşam Tarzı – Teknoloji – Referans

Peki google toolbar 7.5 her IE sürümü ve her işletim sistemi ile uyumlu mu?

Uyumlu olan konfigürasyon:

  • Tarayıcı: Internet Explorer 6+ ,
  • İşletim sistemi :    Windows XP SP3/Vista/7+

kurulu olması gereklidir.

Google toolbar nasıl kaldırılır?

IE>Eklentileri Yönet>Araç çubukları ve hızlandırıcılar>Etkisizleştir

veya

Denetim Masası>Programlar>Kaldır.

Araç çubuğunu kurmak için: Google toolbar 7.5 indirme ve kurma

Ayrıntılar ve toolbar hakkındaki tüm bilgiler : http://support.google.com/toolbar/?hl=tr

Bir cevap yazın